Hurtownia Elektryczna EL-STA Sp. z o.o.

 +48 607120127

sklep@el-sta.eu

Czym się kierować wybierając alarm do domu?
Czym się kierować wybierając alarm do domu?

Na rynku dostępnych jest dziś wiele różnych rozwiązań z kategorii alarmów do domu, które mają stanowić zabezpieczenia przed włamaniem i kradzieżą. Od prostych sygnalizatorów uruchamianych podczas próby otwarcia drzwi, które płoszą włamywacza głośnym sygnałem po rozbudowane systemy alarmowe z mobilnym dostępem, sterowane telefonem, które mogą chronić wiele pomieszczeń jednocześnie. Mogą mieć też dodatkowe funkcje.

System alarmowy z opcją rozbudowy

Jeżeli możemy sobie na to pozwolić, najlepiej wybrać jak najbardziej nowoczesny system alarmowy, bo będzie najpewniejszy, najskuteczniejszy i najwygodniejszy w obsłudze. Taki system to mówiąc w uproszczeniu centrala, która może współpracować z szeregiem czujek przewodowych i bezprzewodowych. Można nią sterować za pomocą manipulatora z przyciskami, który przypomina nowoczesny domofon, za pomocą pilota lub poziomu telefonu dzięki właściwej aplikacji. System można z czasem rozbudowywać, na przykład do czujek chroniących bramę na posesję i drzwi do domu dodać jeszcze czujki chroniące okna.

Dodatkowe funkcje i różne tryby pracy systemu alarmowego

Systemy alarmowe mogą mieć dodatkowe funkcje poza ochroną przed włamywaczami. Najczęściej wybierana opcja to alarm pożarowy. Dodatkowa funkcja to współpraca systemu z prostą automatyką budynku. Aplikacja, którą posługujemy się do sterowania systemem alarmowym, może też służyć do otwierania bramy wjazdowej, bramy garażowej, czy do włączania oświetlenia na terenie posesji. To naprawdę wygodne rozwiązanie!

System może pracować w różnych trybach, które dowolnie sobie konfigurujemy. Urządzenie zapamiętuje na przykład tryb dzienny i nocny w dwóch różnych strefach naszego budynku. Możemy je dowolnie ustawiać, czyli na przykład włączyć tryb dzienny w jednej części domu, a wyłączyć go całkowicie w drugiej. Są też opcje wyłączenia czuwania przy poszczególnych wejściach, czy oknach.

Jeśli cenimy sobie komfort, wybranie alarmu do domu w formie centrali zespolonej z czujkami, którą sterujemy w prosty sposób, będzie najlepszą opcją. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl