Na rynku dostępnych jest dziś wiele różnych rozwiązań z kategorii alarmów do domu, które mają stanowić zabezpieczenia przed włamaniem i kradzieżą. Od prostych sygnalizatorów uruchamianych podczas próby otwarcia drzwi, które płoszą włamywacza głośnym sygnałem po rozbudowane systemy alarmowe z mobilnym dostępem, sterowane telefonem, które mogą chronić wiele pomieszczeń jednocześnie. Mogą mieć też dodatkowe funkcje.
Zabezpieczenie budynku przed skutkami wyładowań atmosferycznych wymaga wykonania instalacji odgromowej. Będzie ona konieczna zarówno w budynkach o większej wysokości, jak i tych, które znajdują się na otwartej przestrzeni. Właściwe przygotowanie potrzebnych elementów gwarantuje, że w razie uderzenia pioruna prąd będzie mógł być przekazany do gruntu, nie powodując zniszczeń, ani nie zagrażając osobom przebywającym w pobliżu. Jedną z ważnych części zabezpieczeń są studzienki kontrolno-pomiarowe. Przekonajmy się, jak działa instalacja odgromowa i dlaczego studzienki są tak ważne.
Wymagania dotyczące instalacji elektrycznych określa Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. z 2015 r., poz. 1422 z późn. zmianami).
W przedsiębiorstwach szczególnie ważne jest odpowiednie uporządkowanie kabli. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku długich instalacji oraz ich ewentualnej rozbudowy, dla zapewnienia bezpieczeństwa mechanicznego, elektrycznego oraz pożarowego. Jakie akcesoria mogą w tym pomóc?
By instalacja fotowoltaiczna działała prawidłowo, musimy również odpowiednio dobrać elementy, które składają się na tę instalację. Są to między innymi panele fotowoltaiczne, inwerter, ale także wszelkie akcesoria łączeniowe oraz mocujące. Uznaje się jednak, że to inwerter jest najważniejszym elementem w całym układzie. Czym jednak dokładnie jest to urządzenie i w jaki sposób właściwie dobrać je do instalacji fotowolaticznej?
Facebook Mapa dojazdu